SEO Dersleri

Videolardan Nasıl Backlink Kazanılır?

Bu yazımızda bütün arama motorları ve alexa için önemli derecede ilerlememizi ve fark edilmemizi sağlayacak olan backlink işlemini videolar aracılığı ile nasıl yapabiliriz bunu göreceğiz. Gelin isterseniz bu işlemi nasıl yapacağımızı yada bize ne kazandıracağını tartışmadan önce hiç bilmeyenler için backlink olayının ne olduğunu anlatalım.

Backlink, site adresinizin başka sitelerde yer alması işlemi sonucunda doğan bir eylemdir. Backlink almak neden önemli derseniz şöyle açıklayalım hemen; Sitenizin adresi başka sitelerde yer aldığında şöylesi bir durum olacaktır. Arama motorları siteyi analiz ederken sizin linkinize rastlayacaktır. Sizin linkinize rastlamasından sonra şöylesi bir yorum ortaya atılacaktır. Bu sitede bu link ne diyor? Haa demek ki bu linke referans olacak derece iyi paylaşımlar yapan birisi bu diyerek sizin sitenizi de dikkate almaya başlıyor. Bu sayede siteniz arama motorlarında daha çok dikkate alınıyor.

Peki ya Videolardan Nasıl Backlink Alınır?

Ahhh bunu şöyle bir şekilde fark ettim. Video yükleme sitelerinde paylaşmış olduğunuz video için bir açıklama satırı bulunmaktadır. Bu açıklama satırına kendi sitenizi yazıyorsunuz. Şimdi! Backlink almak bu değil. Backlink’i şöyle almış olacağız;

Büyük video sitelerindeki arşivden yararlanmak isteyen bot ile kendi sitelerine video ve açıklamasını hatta etiketleri çeken siteler bulunmaktadır. Bu siteler sizin videonuzu ve açıklamada yer alan site adresinizi alacaktır. Ta taaaaaaaaa ne yapmış olduk şimdi biz? Hem videoyu izleyenler sitemizi ziyaret ederken, hemde bot ile videomuzu alan sitelerde kendi site adresimizde yer alacağından dolayı Backlink kazanmış olacağız. Tek video ile iki işlem bu olsa gerek

Boşu boşuna saçma yerlerden alacağınız Backlink yerine organik biçimde ve neredeyse hiç uğraşmadan sağlıklı bir şekilde Backlink almak çok çok daha iyi olacaktır.

Ben anlamadım be! Nasıl yapacağım bunu diyenlere ise kendi videolarım dan bir tanesinin resimli olarak göstereyim.

Videolardan Nasıl Backlink Kazanılır?

Görmüş olduğunuz gibi kırmızı ile işaretlenen alanda site adresiniz yer alırsa botlar ile çekilen bu videonuz ile birlikte site adresinizde yer alacaktır. Böylece backlink almış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir