Genel Makaleler

Mailim Yada Telefonum Hacklendi Mi?

Mail adresinizin yada telefon numaranızın hacklenip hacklenmediğini öğrenebilirsiniz.

Mailim Hacklendi Mi? Günümüzde bir çok veriler öyle yada böyle bir şekilde çalınmaktadır. Bir çok web sitesine mail yada telefon numaranızla kayıt oluşturuyorsunuz. Peki bu veriler ne kadar korunaklı oluyor? Bunun cevabı pek tabiki de bilinmemektedir. Çünkü bir çok firma, verilerin çalındığını beyan etmektedir. Yada sadece bir söylenti olarak dolanmaktadır.

Mailim Hacklendi Mi? Mailinizin yada telefon numaranızın hacklenip hacklenmediğini merak edebilirsiniz. Bu çok doğal bir meraktır. Bu merakınızı giderecek bir web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitesine mailinizi yada telefon numaranızı yazarak, hangi platformda kullanıldığını ve hacklenme ihtimalinizin olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Mailim Yada Telefonum Hacklendi Mi?

Hacklenip hacklenmediğinizi haveibeenpwned.com sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu web sitesine gireceğiniz mail yada telefon numarasıyla hangi platformların hacklendiğini öğrenebilirsiniz. Yazmış olduğunuz mail yada telefon numarasına ait herhangi bir şüphe çıkması durumunda, şifrenizi değiştirmenizi öneririm.

Hacklendiğimi Nasıl Anlarım?

Web sitesi üzerinden mail yada telefon numarasını yazarak hacklenme ihtimalinizi öğrenebilirsiniz. Eğer hacklenmişseniz size bir bildirim yapılacaktır.

Mailim Yada Telefonum Hacklendi Mi?

Eğer bir hacklenme durumunuz varsa, yukarıdaki gibi bir bildirim yapılacaktır. Hacklenme ihtimalinizin olduğu web sitelerine göz atmak için, sayfanın altına inerek hangi sitelerde bu durumun olduğuna göz atabilirsiniz.

Telefonum Hacklenmiş, Ne Yapmalıyım?

Web sitesi üzerinden hacklendiğinizi öğrendiğinizde, önemli olan şifrenizin de kaybedilmiş olmasıdır. Bu durumda hacklenme ihtimali olan şifrenizi her yerden değiştirmeniz en güvenli çözüm olacaktır.

Mailim Hacklenmiş, Ne Yapmalıyım?

Web sitesi üzerinden mail adresinizin hacklendiğinizi öğrendiğinizde, önemli olan şifrenizin de kaybedilmiş olmasıdır. Bu durumda hacklenme ihtimali olan şifrenizi her yerden değiştirmeniz en güvenli çözüm olacaktır.

Hacklenmişim, Ne Yapmalıyım?

Eğer hacklenme ihtimalinize ait bir bildirim almışsanız, şifre güvenliğini sağlamak için bilgilerinizi düzenlemenizi öneririm. Özellikle banka, sosyal medya gibi özel şifrelerinizi diğer web sitelerinde olan şifrelerinizden farklı tutmanızda da fayda var. Çünkü mail ve şifrenizi diğer platformlarda deneyenler için kolaylık sağlamış olursunuz. Bu durumda birden fazla şifre kombinasyonun olması faydanıza olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir