Html Dersleri

Kalın Site Başlığı Yapımı (Title Şekil Verme)

Web sitenizin sayfalarında farklı yazı tiplerinde TITLE kullanabilirsiniz. Bu işlem çok basit bir şekilde kopyala yapıştır mantığı ile gerçekleştirilmektedir. MSN kullanan kişilerin isimlerini farklı yazı tiplerinde yazmak istediği zaman kullanmış olduğu yöntemi, web sitenizin TITLE kısmına yazarak aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

Farklı tarzlarda yazı tipleriyle TITLE değiştirmek için Google üzerinden Unicode Text Converter (Unicode Metin Dönüştürücü) yazarak arama yapabilirsiniz. Çıkan sonuçlara göre siteden siteye değişerek farklı sonuçlara ait yazı tipleriyle karşılaşacaksınızdır.

Arama sonucuna göre ulaşmış olduğunuz sitelerde yazı gireceğiniz bir alan bulunacaktır. Yazı alanına bir şeyler yazdığınızda farklı şekillerde sonuçlar elde edeceksiniz. Çıkan bu sonuçları kopyalayarak sitenizde kullanabilirsiniz. Arama sonuçlarında farklı görünmek adına da TITLE bölümü için kullanabilirsiniz.

WordPress sisteminde TITLE değeri olarak görünmesini isterseniz de, Ayarlar bölümünden Genel seçeneğini seçerek Site Başlığı yazan yere kopyalamış olduğunuz yazım tarzını yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Google araması ile bir bu işlemin gerçekleştirildiği bir çok siteye ulaşabilirsiniz. Arama sonuçları ve web siteleri için BURAYI  tıklatarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir