Genel Makaleler

Her Yönüyle PHP Kitabı

Youtube ve ibrahimcevruk.com sitesi üzerinde yapmış olduğum paylaşımların artından, 10 yıllık tecrübemi sıfırbir yayinevi üzerinden kitaplaştırmış oldum. PHP sektöründe kazanmış olduğum tecrübelerimi, yeniliklerle harmanlayarak kitapta tüm detaylarıyla yer verdim. Bu kitap, PHP programlama dilini öğrenmek isteyen herkese hitap etmektedir.

YER YÖNÜYLE PHP KİTABI KİMLERE HİTAP EDİYOR?

Hazırlamış olduğum PHP kitabı, PHP sektöründe kendisini geliştirmek isteyen herkese hitap etmektedir. Hazırlamış olduğum kitabın dili, PHP programlama diline yeni başlayanların kolayca anlamasını sağlamaktadır. Aynı zamanda orta ve ileri seviye PHP programlama diline sahip olanların bu kitabı ellerinde barındırmasını tavsiye ederim.

ÖNSÖZ

Yıllar önce, basılması için kollarımı sıvadığım, fakat birçok engel ve tecrübeden yoksun olduğumdan dolayı cesaret edemediğim kitabı, bilgi ve birikimlerimle tecrübelerimi harmanlayarak, hayalini kurmuş olduğum sonuca sonunda ulaştım.

Birbirlerini tekrarlayan PHP kitaplarının klasik düzenlerinden bir nebzede olsa uzaklaşarak, örnekler üzerinden asıl mantığın ne olduğunu anlatmaya çalıştım. Her ne kadar PHP akan bir nehir olsada, gerekli mantığın kavranmasıyla birlikte tüm yeniliklere ve değişikliklere kitapta yer alan bilgiler doğrultusunda, kolayca adapte olunacağının kanısındayım. Bu kitapta yer alan bilgilerde, PHP programlama dilini kullanarak bir proje geliştirmek için yeterli bilgi ve anlatım mevcuttur.

Kitap içerisinde yer alan bölümleri okumadan uygulamalara geçmemenizi tavsiye ederim. Ayrıca uygulama aşamasına geldiğinizde, öncelikli olarak kitapta bulunan kodları kendi bilgisayarınızda uygulamanız, sonrasında ise konuyla ilgili farklı örnekler geliştirerek uygulamanız kitaptan en iyi verimi almanızı sağlayacaktır. Böylelikle PHP diline adapte olmuş olacaksınız. PHP dili ezberle değil, mantığının kavranmasıyla birlikte pekişen bir dildir. Ne kadar çok örnek uygulama gerçekleştirirseniz, kavrama yeteneğiniz de o kadar artacaktır.

Kitapta yer alan tüm örnekleri, ilk bölümde anlatımını yapmış olduğum XAMPP yerel sunucu ile gerçekleştirdim. Bu kurulumu yaptığınızda, hiçbir hata ya da sorunla karşılaşmadan tüm örnekleri gerçekleştirebilirsiniz. Ekstra olarak eklediğim bölümlerde, kurulumla ilgili bilgileri yine detaylıca anlattım. Tüm adımları uyguladığınızda, kitap boyunca sorun yaşamadan ilerleme kaydedebilirsiniz.

PHP programlama dili yalnız başına kullanılan bir dil olmadığından dolayı HTML betik diline göz atmanız, kitap boyunca örneklerde boğulmamanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte CSS ve jQUERY gibi betik dillerine de göz atmanızı tavsiye ederim.

 

KİTAP FİYATI NE KADAR?

Her Yönüyle PHP kitabını, satın almak için PHP KİTAP sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu site üzerinden uygun fiyata alışverişinizi yapabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİYİ NEREDEN EDİNEBİLİRİM?

Her Yönüyle PHP Kitabı hakkında detaylı bilgi almak için PHP KİTAP sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında HER YÖNÜYLE PHP isimli sayfayı ziyaret ederekte detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Nasıl Buldunuz?

Komik
0
Uyyy
0
Sevdiim
0
Düşündürücü
0
Çalak
0

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir