Yandex Toloka İle Görev Yaparak Para Kazanın

İnternetten para kazanma, bitmek tükenmek bilmeyen bir efsanedir. Tabi efsanelerin yanında gerçekten para kazandıran sektörlerde bulunmaktadır. Yapmış olduğunuz emekler sonrasında gerçek anlamda paranızı verecek olan sektör bulmakta zordur. Genelde sahte firmalar ya da çok fazla kesintilerle az kazan sağlayacağınız sektörlerle doludur.

Yandex servislerindeki yeniliklere, apilere ve güncellemelere bakarken Toloka ile karşılaştım. Ne olduğuna baktığımda, daha temiz bir internet için, aramaların doğruluk oranlarını arttırmak isteyen Yandex, bazı sonuçları kullanıcılara sunarak arama sonuçlarını derlemektedir. Bu işlem sırasında, aramalara katkıda bulunan kullanıcılara cüzi miktarda para vermektedir.

Yandex Toloka'yı kullanmak için, bir Yandex hesabına sahip olmamız gerekmektedir. Hesap oluşturmak ve Toloka'yı kullanmak için işlem yapabilirsiniz.


Giriş işlemlerini yaptıktan sonra karşınıza, yukarıda yer alan ekran görüntüsü gelecektir. Bu sayfada kullanımda olan görevler listelenmektedir. Görevlerin bulunduğu listede, ne kadar para kazanacağınıza da yer vermektedir. Yazılı olan tutarlar, görev bitiminde hesabınıza yatırılacaktır.

Listede yer alan görevler, farklı sonuçlar isteyen türden görevlerdir. Örneğin; bir görevde bu site uygun mu? Derken, diğer bir görevde uygun olmayan siteleri seçiniz gibi sorularla karşılaşabilirsiniz. Bu görevlere dikkat ederek işlemlerinizi gerçekleştirmede fayda var.

UYARI: Görevler sırasında rastgele sonuçlar doğuran cevaplar vermemeye çalışın. Çünkü önceden olabilecek cevaplar ve ortalamalar dikkate alındığından, spam ya da yanlış bilgi üreten kullanıcı durumuna düşerseniz para kazanamayabilirsiniz.

Yandex Toloka İle Kazanılan Paralar Nasıl Çekilir?

Kazandığınız paraları çekmek için hesabınıza Yandex.Money veya PayPal hesaplarını tanıtmanız gerekmektedir. Bunun için, görevler listesindeyken, yukarıdaki menüden Profil 'e tıklatınız. Artından Hesabım sekmesine gelerek, tanıtmak istediğiniz hesabı seçerek gerekli işlemleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır.

Hesap tanıtma işlemleri sonrasında Parayı çek butonunu tıklattıktan sonra, Yandex.Money ya da PayPal hesabınızı seçerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem gerçekleştiğinde hesabınıza 30 gün içinde paranın yatırılacağı söyleniyor.
- 02.05.2015 / 23:10:17 8

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Genel Makaleler

Highlight.js ile Kod Renklendirme

Kategori: Genel Makaleler | 18.09.2015
9:21 Php Dersleri

Php ile Mysql Kayıt İşlemi | insert

Kategori: Php Dersleri | 03.05.2013
5:27 Css Dersleri

Css ile Açılır Resimli Reklam Yapmak

Kategori: Css Dersleri | 04.05.2013
Genel Makaleler
Genel Makaleler

Gri Site Teması Düzenlemesi ve 13 Yenilik

Kategori: Genel Makaleler | 06.07.2015

Yorum Listesi (3) # YorumYap

 • Ömer DEMİR (17.05.2015 - 04:38:16)
  Sisteme odaklansak ne kadar kazanç elde ederiz. Mesela benim vaktim oldukça çok fazla.
 • harun öz (23.07.2015 - 15:11:22)
  merhabalar ben paypal hesabı eklemeyi bulamadım yardım edermisiniz ?
 • a malik özkiremitçi (17.11.2015 - 17:33:10)
  Şöyle bir denedim :) En fazla görev ödemesi 0,01 cent veriyor. Daha fazla veren görev olur mu bilmiyorum. İlgilenecek kişiler takip etmeli.

  Şöyle basitçe bir hesap yapalım 10$ kazanmak içim. (0,01 x 1000 = 10) 1000 adet görev yapmak gerekiyor. Minimum bir görev 3-5dk. sürüyor. Zahmetli bir iş.

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.