Tanıtım Yazısı Nedir, En Uygun Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazısı: Belirli bir konu üzerinde durularak, içeriğinde link ve görsel çıktıların bulunduğu, silinmemek üzere sitede yayınlanan yazılardır. Bu yazılar yorum niteliğinde ve uygun link çıktıları ile yazıldığında Google tarafından dikkate alınması gerekilen siteler arasına girerek, tanıtımı yapılan sitenin daha üst sıralarda yer almasını sağlar. Yani makale silinmeyeceğinden dolayı etkili bir reklam çeşidi olmaktadır.

Tanıtım Yazısında Bulunması Gerekilenler Nelerdir?

+ Tanıtım yazısı yazılırken yazım kurallarına dikkat etmek en önemli unsurlardan bir tanesidir. Doğru anlaşılır spam kelimeler belirtmeyen, konu üzerinde açıklayıcı ve akıcı bir biçimde yazılmalıdır.
+ Makalede yayınlanacak olan link sayısı en fazla 2 tane olmalıdır. Daha fazla kelimeye verilecek olan linkler spam niteliği taşıyacaktır.
+ Link yapısında rel="dofollow" etiketi kullanmak daha doğru olacaktır.
+ Tanıtım yazısında önemli alanlar kalın, altı çizili olarak belirtilmelidir.
+ Bir görsel mevcut ise; Yazıdan bağımsız bir şekilde görünmemek üzere kullanılmalıdır.
+ Yazılmış olan kelime sayısı en az 200 – 230 arasında olmalıdır. Bu kelime sayısı, Google tarafından bir konuyu açıklayıcı olarak anlatabilmek için belirlenen aralıktır.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yayınlanır?

Tanıtım yazılarını yayınlatmak için; konu ile yakın içeriklere sahip olan sitelere belirli bir ücret karşılığında anlaşarak yayınlatabilirsiniz. Yayınlamasını istediğiniz sitenin sadece konu ve içerik olarak benzerliklerinin dışında; sitenin ziyaretçi durumu, sitede yapılan link çıktısı, Alexa durumu, arama hacmi gibi durumlara da bakılmalıdır.

Tanıtım yazısını yayınlaması için anlaştığınız sitenin çok fazla bu tarz içerikler yayınlamamış olmasına özen göstermek gerekir. Aksi takdirde yayınlanan içeriğin pek fayda sağlaması beklenemez.

Tanıtım Yazısının Reklam Verene Sağlamış Olduğu Faydalar Nelerdir?

+ Google tarafından faydalı bir site statüsünde önemli bir yol almış olursunuz.
+ Gelen ziyaretçi sayınız artacaktır.
+ Yayınlanan konu içeriği daha fazla kişiler tarafından tanınacak ve ziyaret potansiyeliniz artacaktır.
+ Google botları daha fazla sitenizi ziyaret edecektir.
+ Backlink ile aramalarda daha fazla üst sıralara çıkacaktır.

Tanıtım Yazısını Yayınlayana Sağlamış Olduğu Faydalar Nelerdir?

+ Aranan kelime ya da konu ile bir bağlantınız olacak ve sizin sitenizin de ziyaretçi kazanmasını sağlayacaktır.
+ Yayınladığınız yazılarda ücret kazanacağınızdan dolayı domain/hosting gibi giderlerinizi bu yazılar ile karşılayacaksınızdır.
+ Makale sayınız artacağından dolayı Google'da indexlenen sayfa sayınız artacak ve bununla birlikte arama kapasitenizde artacaktır. (Not: Çok fazla bu tarz yayınlanan yazılar sitenizi spam niteliğine düşürebilir.)

Google politikalarında yer alan; faydalı siteler her zaman bir adım öndedir mantığını tanıtım yazısı yayınlatarak ve yayınlayarak sağlamış oluyoruz. Bu tarz yazılar iki tarafında fayda sağlaması ile sonuçlanmaktadır. En verimli ve geri dönüşü çok olan reklam çeşidi de gene tanıtım yazılarıdır. Footer Backlink ve süreli alınan reklam alanlarına göre hem avantajlı, hem de kalıcı bir etki sağlamaktadır.
- 12.07.2014 / 10:05:09 2

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

13:16 Php Dersleri
5:43 Javascript
12:09 Php Dersleri

Php ile Sayıları Yazıya Çevirme | Basit Mantık

Kategori: Php Dersleri | 13.02.2015
jQuery Dersleri
5:19 Javascript

Javascript Do While Döngüsü Kullanımı

Kategori: Javascript | 01.12.2013

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.