Okudum: Sabah 9'dan Akşam 6'ya Happy Hour | Alexander Kjerulf

Kitabın Adı: Sabah 9'dan Akşam 6'ya Happy Hour
Orijinal Adı: Happy Hour is 9 to 5
Kitap Yazarı: Alexander Kjerulf
Kitap Çevirisi: Can Yapalak
Yayın Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 206
Kitap Türü: Ekonomi > İş Dünyası
Puanım (10 Üzerinden)
:

Arka Kapak Yazısı

İnsanlar, işlerini severek yaptıklarında daha üretken, yaratıcı ve motive olduklarını keşfediyor. Özel hayatlarında da mutluluğu yakalıyor. Mutlu şirketler, mutsuz rakiplerine göre daha verimli, daha yenilikçi ve daha kârlı olacaklarını biliyor.

İşyerinde mutluluk konusunda dünyanın önde gelen uzmanı Alexander Kjerulf’un bu kitabı, yeni mezunlardan saçları ağarmış emektarlara, küçük bir şirketten dev bir kurumda çalışanlara kadar, işinden daha fazla zevk almanın yollarını arayan herkes için yazıldı.

Chief Happiness Officer tam bana göre bir iş tanımı, bayıldım! Aktif hayatımızın yüzde seksenini geçirdiğimiz yerde mutlu olmamak "günah" olur! Kendimize yapabileceğimiz en büyük kötülük, o idare ettiğimiz ama bir türlü mutlu olamadığımız, kendimizi güvende hissettiğimizi zannettiğimiz ama hayatımızı yutan konfor alanlarından çıkamadan öylesine kaderimize razı oluvermek! İşyerinde mutlu olmak bir lüks değildir, en doğal hakkımızdır! | Leyla Alaton - Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Püf noktası: Evdeki huzuru işte bulmak… | Ali Sabancı - Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı
Kitapta genelde mutluluğun getirileri anlatılmış. Mutlu ol, mutlu et felsefesi ile başarılı olunacağını ve böyle başarılı olan kişi veya kişiler hakkında gerçek örnekler verilmiş. Açıkçası çok bilinen fakat uygulanmayan bir yöntem olduğunu görünce şaşırdım. Ayrıca her daim mutlu olduğumdan bu adamlar neden mutluluğu niye arıyorlar da dedim.

Bu kitaptan öğrendiğim, hayat felsefem olan mutluluğun ne kadar değerli olduğunu görmek oldu. İş hayatıyla ilgili tavsiyelerin çoğu ilgimi çekmese de ana konu üzerinde baya durdum.

Kitabı özetleyecek en iyi cümle; mutlu ol, mutlu et olurdu herhalde. Mutluluğun olduğu yerde çözüm bulmak ve üretkenliğin artacağı aşikâr.

Son olarak, çocukluk zamanımda izlediğim ve hayat felsefem haline gelen bir şarkı ile yazıma son vermek istedim. Bu şarkıda durduk yere paylaşılmış değil. Kitapta anlatılan mutluluğu bulmanızı sağlayacağını düşünüyorum. En azından ben böyle buldum :)

Sizde tavsiyem, ne kadar mutlu olur ve mutluluğu gösterirseniz, çevrenizde buna eşlik edecektir. Böylelikle mutlu bir iş hayatını ve yaşamınız olacaktır. Çünkü hayat sevince güzel, sevince tatlı günler, bir kuşu, kelebeği, bir taşı sevin yeter.

- 02.09.2015 / 13:48:18 0

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Karalamaca

Kaldırımlar Yayalar İçindir!

Görüntülenme: 2.030 | 03.05.2013
Karalamaca

İlk Aşkımın Bana Yazdığı Mektup [1997]

Görüntülenme: 1.270 | 03.05.2013
Karalamaca

Çamaşır Suyu İle İmtihanım

Görüntülenme: 1.040 | 03.05.2013
Kitap

Okudum: Ben Öldürürüm | Giorgio Faletti

Görüntülenme: 1.371 | 05.01.2015
Karalamaca

Burun Ameliyatım ve Yaşadıklarım [2010]

Görüntülenme: 1.312 | 04.05.2013

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.