Okudum: 6.His | Melissa Foster

Kitabın Adı: 6.His
Orijinal Adı: Chasing Amanda
Kitap Yazarı: Melissa Foster
Kitap Çevirisi: Selin Yurdakul
Yayın Yılı: 2011
Sayfa Sayısı: 424
Kitap Türü: Edebiyat > Polisiye
Puanım (10 Üzerinden)
:

Arka Kapak Yazısı

Dokuz yıl önce Molly Tanner’in geleceği görme yetisi kalabalık Philadelphia şehrinde şahit olduğu bir kız çocuğunun kaçırılması olayının ardından sonra son viteste hareket etmeye başlar. İki gün sonra kızın cesedi bulunduğunda Molly’nin hayatı alt üst olur. Olacaklarla ilgili zihninde beliren görüntüleri umursamayışından dolayı duyduğu suçluluk onu yiyip bitirerek eşiyle de arasına kara kedi gibi girer. Molly ailesiyle beraber şehrin ona hatırlattıklarından kaçarak Maryland’ın Boyd isimli sakin bir kasabasına yerleşir. Ancak Boyd tahmin ettiği gibi sakin ve güvenli bir kasaba mıdır yoksa bu kaçış ölümcül sırlar ve olaylara mı gebedir?
Almış olduğum polisiye 3lü setinin son kitabı olan 6.His'i de okuyup seti bitirmiş bulunuyorum. Her ne kadar ucuz diye almış olsam da bu sette yer alan en iyi kitap olduğunu söyleyebilirim. Polisiye kitaplarına ilgi duyuyor, bunun yanında medyum olaylarıyla ilerlemek ve yer yer duygusal sahnelerle karşılaşmak istiyorsanız bu kitap tam size göre diyebilirim.

Kitabın ilk sayfalarında; sürekli tekrar eden tutarsız bir sarsıntının olması kitaptan soğumanıza neden olabiliyor. Ana karakter bir olayı kafasına takıyor ama sonraki sahnede sanki kafasına sorunu takan o değilmiş gibi konunun üstü kapatılıyor. Tam anlamıyla kitaba bağlanamadan kopuyorsunuz. Bundan dolayı sen biraz şu köşede dur diye kitabı bırakıp birkaç gün okumadığımda oldu.

Kitabın sıkıcı ve uzun girişini atlattıktan sonra, olaylar o kadar güzel bir şekilde gelişiyor ki; hemen kitabın sonuna gelmeliyim hissiyle okumanızı hızlandırıp, kendinizi olayların akışına bırakıyorsunuz. Sonlarına doğru olaylar yavaş yavaş çözülürken, duygusallıkta tavan yapıyor.

Genel olarak güzel bir kitap diyebilirim. Her ne kadar ilk sayfalarında, okuyucuyu kitaptan nasıl soğuturum felsefesini benimsemiş olsalar da, orta sayfalardaki kurgunun güzelliği sayesinde kitaba bağlayıp sevmenizi sağlıyor.
- 28.07.2015 / 15:28:59 7

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Karalamaca
Karalamaca

Çamaşır Suyu İle İmtihanım

Görüntülenme: 1.040 | 03.05.2013
Karalamaca

Siz Siz Olun Kürdan Kullanmayın!

Görüntülenme: 1.626 | 03.05.2013
Karalamaca

Şimdi Daha İyi Görüyorum İşte!

Görüntülenme: 1.106 | 03.05.2013
Kitap

Okudum: Annemi Bir Kez Daha Görebilsem | Zana Muhsen

Görüntülenme: 3.155 | 20.03.2015

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.