İbrahim Çevrük Kimdir? Hakkında Genel Bilgiler

Merhabalar, Ben İbrahim. Seslenme ve hitap olarak İbo'yu tercih ediyorum. İbrahim ismine pek alışık olmadığımdan bana seslenildiğini fark edemiyorum bile. Yalandan, dolandan nefret eden zor durumda bile kalsam her zaman doğruyu seçen lanet pisliğin tekiyim. İnsanların bir birbirine karşı olan yalancı tavırlarından nefret ederim. Benim arkamdan konuşacak sonrada gelip yüzüme sevgi gösterisinde bulunacak olan insanlardan nefret ederim. Para uğruna değişecek insanlardan da nefret ederim. Genel itibari ile bazı kurallarım vardır ve bu kurallar dışında kalan kişilerden pek hoşlanmam.

1990 İzmir doğumlu olup hayatımın geri kalan zamanını şimdilik Ankara'nın Etimesgut ilçesinde geçirmekteyim. Babamın memur olmasından dolayı tayin ile İzmir(Şirinyer), Sivas(Hafik) ve Sinop(Boyabat) 'ta bir dönem kaldık. Çocukluk anlarımı Sinop'ta en güzel insanlarla geçirdim. Bundan dolayı da birçok çocukluk anılarım vardır. Görsel hafızamın daha gelişmiş olmasından dolayı da yaşamış olduğum anılar fotoğraf karesi gibi hafızamda yer etmektedir.

Kalabalık içine karışsam hemen fark edilirim. Çoğu kişilere göre daha fazla gülerim ve pek bir sıcakkanlıyımdır. İlk tanıştığım kişiye bile hemen güvenir bütün her şeyimi anlatacak duruma gelebilirim. Takım olarak Beşiktaş'ı tutmaktayım.

Bilgisayar ile 14 yaşımda tanıştım. O dönemin en popüler olan GTA ve Counter Strike gibi oyunlar oynayarak zaman geçirirken; Teyzem ile yaşamış olduğum dolaylı bir diyalog ile web dünyasına atılmaya başladım. Hayatımdan oyunları çıkartarak Html'in yapısını öğrenmeye çalıştım. Tablo tasarımlarının bana yetmeyeceğini düşünerek; Css ve Php öğrenmeye karar kıldım ve birçok doküman okuyarak bunlarla ilgili fikirler edinerek kendimi geliştirmeye başladım. Bilgisayar üzerine hiç kitap satın almadım, almayı da şuan için düşünmüyorum. Web dilleri öğrenme konusunda zorluk çektiğimden dolayı 2009 senesinde bunu videolu olarak ücretsiz bir biçimde yayınlamaya kararkıldım fakat bir takım sorunlardan dolayı bu projeyi 2011'de gerçekleştirebildim.

Başta php olmak üzere 6-7 yıllık bir deneyimim bulunmaktadır. Haddini bilmez kişilerin bilgimi ve tecrübelerimi test etmek istemesi; php mi asp mi? diye açılan tartışma konuları kadar komiktir. Yapmayın kendinize yazık etmeyin :)

ibrahimcevruk.com Sitesinin Gelişimi

  • Siteyi ilk olarak web günlüğü tutmak, yaşım ilerledikçe dönüp arkama baktığımda görebileceğim interaktif izler bulabilmek amacı ile kodlamıştım. Günlük yazı yazmak tarzıma pek uymadığımdan dolayı başka arayışlara daldım. Bununla ilgili yazmış olduğum konuya buradan ulaşabilirsiniz.
  • 2009 Yılında planladığım ücretsiz eğitim videosu sitesi tarzına bürünmeye karar verdim ve bir gece sitenini konseptini değiştirdim. İlk hazırlamış olduğum video Php kategorisinde olup; Echo ve Print komutunun kullanımıdır. 23.10.2011 - 15:56 Tarih ve saatinde ilk videomu hazırlamış oldum. Açıkça söylemek gerekirse pek bir heyecanlıydım.
  • İlk defa bu tarz bilgiler edinecek olanları düşündüğüm için hazırlamış olduğum videoları detaylı bir biçimde, sade ve anlaşılabilir bir aksanla hazırlamaya çalıştım. Bu anlatım tarzıyla bir çok geri dönüş alarak doğru bir şekilde ilerlediğimi anladım.
  • Edinmiş olduğum bu felsefe videoların dikkat çekmesini sağladı ve kısa bir sürede site yükselişe geçip, videoların izlenme sayısı artmaya başladı.
  • Siteye gelen kullanıcı sayısı arttıkça siteden beklentiler dolayısıyla artmış oldu ve php dışında da videolar hazırlamaya başladım.
  • Site gelişimi sürecinde bir çok kez tema değişikliği yaptım. Bu değişiklikler kullanıcıların daha rahat gezinmelerini sağlamak ve güncel bir site olduğunu anlamaları için yapmış olduğum bir çalışmaydı.
  • Şuan için sitede daha fazla kategori yer almaktadır. Bu kategorilere ait videolar hazırlamak çok zamanımı aldığından dolayı bazı aksiklikler yaşanmaktadır. Eee tek kişilik dev bir kadro olmak sanıldığı kadar kolay değil!