GTmetrix İle Web Sitenizin Performansını Analiz EdinSitenizin tasarlıyor ve kodlamasını yapıyorsunuz, yeri geliyor ek dokunuşlar yaparak görünüş olarak daha çekici hale getiriyorsunuz. Hatta yok şu eklenti çok iyi, yok şu eklenti çok hoş diye siteye bir şeyler ekleye ekleye sitenin ne duruma geldiğinin farkında olmuyoruz. İşte bu tarz site analizinde bulunan siteler bizim göremediklerimizi göstermeye çalışıyorlar. Sitenizin açılma hızı ne durumda, hangi dosyaların sıkıştırılmaya ihtiyacı var? Gibi sorulara cevap bulmanızı sağlıyor.

Analiziniz iki şekilde değerlendirmeye alınmaktadır. Bunlardan ilki Sayfa hızına göre alfabetik bir not vermesidir. Diğeri ise dosya durumları, yüklenme sayfa boyutu, sorgu sayısı birçok gibi konuları ele alarak bur alfabetik puanlama yapmaktadır.

Yapmış olduğunuz analiz sonrasında çıktıyı isterseniz pdf formatında çıktı almanızı da sağlamaktadır. Bunun yanında sitenin APİ desteği de bulunmaktadır. Sitede sorgusu yapılan en iyi 1000 sitenin listesini de görebilirsiniz.

Sorgu sonrasında dikkat edilecek olan husus ise siteniz için yapılacak olan tavsiyelerdir. Tavsiyelere göz atarak gerekli düzenlemeler ile daha iyi puan alabilirsiniz.
Kendi sitem içinde bu işlemi gerçekleştirdim ve işte sitemin aldığı değerler şu şekilde;Bu kadar sorgu ve resim olmasına göre iyi bir hızın olduğunu düşünüyorum.

İşte o mükemmel site;
- 06.05.2013 / 18:57:37 0

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

26:56 Php Dersleri

Php ile Gelişmiş Sayfalama Yapımı

Kategori: Php Dersleri | 03.05.2013
Windows
16:10 Html Dersleri

Htmlde Yazı Düzenleme Stilleri

Kategori: Html Dersleri | 03.05.2013
Php Dersleri
6:13 Php Dersleri

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.