Google Translate İle Sitenizde Çoklu Dil Desteği Verin

Sitenizi diğer dillerde de hâkim olmasını istiyor ve bu dil çevirisi konusunda pekiyi değilseniz o zaman Google Translate tam size göre. Tek yapmanız gereken birkaç formu doldurmak ve ardından almış olduğunuz kodu sitenizde istediğiniz yere koymaktır. Bu işlemi yaparak sitenize dışarıdan gelenler için kolaylık sağlayacaktır.

+70 ten fazla dile çevirisini mümkün olduğu işlemi nasıl kullanırız?
Bunun için hemen alttaki site adresine girelim ve daha sonrasını resimler ile açıklamaya devam edeyim.

Google Translate Site Dil Desteği Sayfası :


Görmüş olduğunuz gibi siteye ilk girdiğimizde bizi böyle bir ekran karşılayacaktır. İlk alana sitemizin adresini yazıyoruz. 2. Alanda ise sitemizin dilini seçiyoruz ve sonraki seçeneğine tıklatıyoruz.


Bu adımda ise ayarlar ve yapılandırmaları göreceksiniz. İlk yapmamız çeviri yapılacak dilleri seçmektir. Bu alanda Tüm dilleri seçersek; Bütün dillere çevirisi mümkün olacaktır. Belirli dilleri seçersek; Sadece bizim seçmiş olduğumuz dillere çeviri yapacaktır. Daha sonra ise görünüm modundan sitenize uygun olan şekli seçiniz. Son olan gelişmiş alanında ise bazı ayarlar yapılmakta en önemlisi kullanan kişileri takip etmek için Analytics'i kullanabiliyor olmamızdır. Bu alanda da ayarlarımızı yaptıktan sonra Kodu al demenin vakti geldi.

Kodu al dediğinizde size 2 adet kod gelecektir. Bunlardan ilkini yani meta tagını sitenizin <head></head> taglarının arasına uygun bir yere yazınız. Alttaki kodu ise sitenizin neresinde görmek istiyorsanız oraya yapıştırmanız yeterli olacaktır.

İşte +70 dil desteğini bu kadar basit bir şekilde sitenizde hizmete sunabilirsiniz.
- 23.06.2013 / 16:14:21 1

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

8:04 jQuery Dersleri

jQuery appendTo Kullanımı

Kategori: jQuery Dersleri | 03.05.2013
Genel Makaleler
Php Dersleri

Php ile Seçili 2 Tarih Arasındaki Verileri Listeleme

Kategori: Php Dersleri | 02.08.2015
8:01 Javascript

Javascript Dizi Değişkenler | Array Yapısı

Kategori: Javascript | 02.12.2013
Algoritma

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.