Eski Tema İle Gelen 13 Yenilik

Şimdi gri temanın pek rağbet görmemesi ve benimde zamanla içime sinmemesi durumundan olacak ki en sevdiğim turuncu temayı elden geçirerek bu tema ile devam etme kararı aldım. Nasıl bir işsizliktir bilmem ama temayı sıfırdan kodladım. Hatta PSD den html'e aktardım sonrasında PHP ve jQuery kodlamasını yaptım. Yani baya baya sıfırdan kodlayarak tekrar bu temaya döndüm. Tabi eski halinde sevmediğim yanları olduğundan her şey daha başlangıçta iken değiştireyim dedim ve aklıma gelen bütün yenilikleri yaptım. Peki bu yenilikler neler sitede neler değişti bir listeleyelim hadi

1. Hareket Dökümü
Facebook'ta yaptığınız her hareketin listelendiği alandan esinlenerek üyelerin üye giriş yaptığı andaki bütün hareketlerinin kayıt edildiği alandır. Üye girişi yaptıktan sonra profiliniz den bu alana ulaşabilirsiniz.


2. Daha Sonra İzle
Bu özellik ile vaktinizin olmadığı ama ilginizi çeken bir makale/ders olduğunda bunu daha sonra izle diyerek sonrasında bakmak için yapılacak olan arama işini ortadan kaldırıyoruz. Daha sonra bakacağınız yazının listesini üye girişi yaptıktan sonra profil alanından görebilirsiniz.


3. Yeni Beğenme Alanları
Eskiden sadece videolu içeriklerin beğenildiği bir kodlama vardı. Şimdi ise genel olarak bütün yazılarda beğenme alanı eklendi. Bu alanı kullanarak beğeninizi gösterebilirsiniz. Bu sayede ben beğeni istatistikine göre yeni yeni içerikler ekliyor olacağım.


4. Yorum Beğenme Özelliği
Hiçbir site kodlamam da yapmadığım bir kodlamayı yaparak yapılan yorumları beğen/beğenme olmak üzere belirleme alanları ekledim. Böylece hoşunuza giden yorumları ya da cevap aldığınız yorumları bu şekilde değerlendirebilirsiniz.


5. 404 Hata Sayfası Yenilendi
Eski 404 sayfasında garip bir fotoğrafım ve etkisiz bir alan vardı. Bu alandan kurtularak daha işlevsel bir alan haline getirmeye çalıştım. Ulaşamadığınız bir yazı olduğunda o yazıya benzer makalelerin yer aldığı bir liste ile karşılaşacaksınız. Bu sayede ilginizi çekebilecek diğer yazıları da fark edebileceksiniz.

6. Hata Bildir Alanı
Makalelerde ve derslerde yazım yanlışı, dosya eksikliği ya da video sorunlarından dolayı maillerin gelmesinden dolayı, sizi daha az uğraştıracak bir form ile bildirimde bulunma alanı ekledim. Bu alan benimde işime gelmiş oldu. Eskiden video çalışmıyor denildiğinde hepsine bakmam gerekiyordu şimdi ise gelen hata alanına bakmam yeter ki.


7. Footer Alanı
Eski temada detaylı bir footer vardı. Burada bazı istatistiki değerler alınıyordu ve buda siteyi yavaşlatıyordu. Onu kaldırmakla beraberinde zombi tarzı yer alan fotoğrafımı da kaldırdım. O fotoğrafta birçok tepki almıştı :D

8. Sosyal Takip Etme Alanları
Sosyal alanda yer aldığım alanları daha gözükür yerlere ekleyerek bana olan ulaşımınızı kolaylaştırmış oldum.

9. Demo ve İndir Butonları
Eskiden demoyu gör yada dosyaları indir alanı küçük bir yazıdan oluşuyordu ve bunları göremeyenlerde olduğundan dolayı bu alanları buton haline getirerek daha kullanışlı bir hale getirdim.

10. Makale İçi Rastgele İlginizi Çekebilecek Yazılar
Makale yazısının sağında yer alan minik sliderda sitede yer alan yazıları rastgele belli bir limit çerçevesinde çekmektedir. Bu alan makaleyi okuduktan sonra ilginizi çekebilecek olan yeni makaleleri görme şansı verecektir.

11. Yukarı Çık Alanı
Bu alanın pek kullanılacağını sanmıyorum ama hem görsel olarak hem de işlevsel olarak pratiklik kattığı için ekleme gereğinde bulundum.


12. Hakkımda Alanı
Hakkımda daha fazla bilginin yer alacağı ve neler yaptığımı gösteren alanlar ekledim. Referansları ve kişisel fotoğraflarımı da göreceğiniz alan ile tam bir hakkımda sayfası yapmaya çalıştım.

13. Makale Altı Ek Bilgiler
Makale listeleme de bulunan makalelere ait ek bilgilerin yer aldığı alan ekleyerek; eklenme zamanını, kategorisini ve ekleyenin kim olduğunu görmenizi sağladım. Eklenme tarihlerine göre takip edenler için kolaylık sağlayacak bir alan haline geldi.
- 05.05.2013 / 14:03:10 1

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Windows

Numlock Açık Hale Getirmek

Kategori: Windows | 03.05.2013
14:10 Php Dersleri

Php ile Dosya İçeriğine Yazı Yazma | Fwrite

Kategori: Php Dersleri | 03.05.2013
9:04 Php Dersleri

Basit Bir Argo Söz Filtresi Oluşturma

Kategori: Php Dersleri | 04.05.2013
13:57 Css Dersleri

Css ile Kenarlık Vermek | Border Kullanımı

Kategori: Css Dersleri | 03.05.2013
Windows

USB ile Windows 8 / Windows 7 Format Atmak

Kategori: Windows | 04.05.2013

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.