Elveda Eski Dostum Winamp Elveda


Bugün facebook'ta görmüş olduğum bu haber beni fazlasıyla üzdü. 2004 Yılında ilk bilgisayara sahip olduğum zamanlarda bilgisayara yüklemiş olduğum müzikleri dinlemek için o dönemin en efsanevi, en popüler olan oynatıcılarından Winamp'ı kullanıyordum. Zamanın neredeyse tek eli denilecek olan winamp artık günümüz şartlarına fazla dayanamayıp piyasadan elini ayağını çekmeye karar vermiş.

Winamp dediğimizde aklıma ilk gelen şey; Winamp'ı ilk kurup çalıştırdığımızda player açılıyor ve bir Winamp tanıtım müziği çalıyordu sonrasında ise bir kuzu mu yoksa lamamı bilemedim ama bir meleme sesi geliyordu. Her ne kadar o 5-6 saniyelik ses kaydına sinir olsam da şuan onu bile özlediğimi itiraf etmeliyim. Hatta o çalan şarkıyı da bulup şuraya sıkıştırmak istedim. Şu alttaki ses kaydını dinlerseniz eminim sizinde gözünüzde bir çok anı canlanacaktır.Yeni teknolojiye kafa tutamayan Winamp, 20 Aralık'ta aralıkta artık internet ortamından kaldırılacak. Bununla beraber Winamp.com da aynı tarihte bir daha hiç açılmamak üzere kapanacak. Elinizde bir anı bulundurmak istiyorsanız o zaman site üzerinden winamp'ın son sürümünü indirebilirsiniz.

Sadece müzik dinlemediğim gibi birkaç adını anmak istemediğim videoları izlediğim, bilgisayardan zevk almamı sağlayan basit ara yüzü ve ekranı boylu boyunca kaplayan şarkı listesi alanı ile en çok sevdiğim oynatıcıya veda etmenin zamanın gelmesi beni şuan hüzünlendirdi. Biraz düşündüm de ilk bilgisayarımda Winamp'ı açıp Neşet Ertaş şarkılarını oynatma kısmına sürükleyip deli gibi dinlerdim. Özellikle de Zahidem şarkısı benim için vazgeçilmezdi.

Böylesine içli dışlı olduğum bir dostuma daha elveda demek zorunda kaldım işte. Umarım ilerleyen zamanda bu tarz haberleri İnternet Explorer içinde alırız. O zaman böylesi bir yazı yazar mıyım bilmiyorum ama yazarsam içeriğinin buruk dolu olmayacağının kesinliğini verebilirim.

Her neyse...
Elveda Winamp
- 21.11.2013 / 22:47:47 0

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

13:57 jQuery Dersleri

jQuery ile Aç - Kapat Tab Yapma

Kategori: jQuery Dersleri | 03.05.2013
cURL Dersleri

Php ile is.gd Servisini Kullanarak Link Kısaltmak

Kategori: cURL Dersleri | 03.10.2013
07:45 Php Dersleri

For ve While İle Verileri Listeleme İşlemi

Kategori: Php Dersleri | 02.05.2013
9:17 Php Dersleri

İp Adresini Kullanarak Detaylı Bilgiler Alma | ip api

Kategori: Php Dersleri | 22.02.2015
6:52 Php Dersleri

Php ile HTML Taglarını Temzileme | strip_tags();

Kategori: Php Dersleri | 04.05.2013

Yorum Listesi (1) # YorumYap

  • Emre Uysal (22.11.2013 - 00:12:41)
    çocuğun bilgisayarına teknik serviste format atmıştım, cocuğa bilgisayarı teslim aşamasında abi vinapı yükledinmi? sorusuna yüzüm kızarmıştı :) ortalama 10 senedir bilgisayarımın vazgeçilmezi, seni hiç aldatmıcam..

    Hoşçakal, ben seni sen olmasan da severim

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.