Değişkenlerde Array Yapısı

Bu dersimizde değişkenlerin farklı bir özelliğe bürünerek nasıl çalışacağını göreceğiz. Tanımlamış olduğumuz değişkene array(); özelliği vererek içerisinde yer alan verileri genişletmiş ve istediğimiz gibi ulaşım imkanı sağlamış olacağız.

Peki bu array yapısı nasıl bir şeydir?
Array yapısı tırnak işaretleri ile bir birlerini ayıran ve ayırmak için virgülün kullanıldığı kullanışlık ve ulaşılabilirlik açısından kolaylık sağlaması için hazırlanmış bir yapıdır. Bu yapı kullanılarak fazladan değişken tanımlamak derdinden kurtulmuş oluyoruz.

Array yapısını kullanırken dikkat etmemiz gereken önemli hususlardan birisi ise ekrana basma aşamasındadır. Ekrana bastırmak istediğimiz değişkenin array yapısında olduğu için echo yazdıktan sonra değişkenin adı yazılır sonrasında ise array yapısındaki istenilen verinin numarası köşeli parantezler içinde yazılır. Örnek verecek olursak $degisken[2] şeklinde yazımı yapılmalıdır. Unutulmaması gerekilen bir nokta ise array yapısında yer alan verilerin numaraları 0 (Sıfır) dan başlayarak ilerlemektedir.
- 02.05.2013 / 00:08:33 3

Sosyal Medya Paylaşım Alanı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

5:39 Css Dersleri

Selection ile Seçilen Yazıları Renklendirme

Kategori: Css Dersleri | 03.05.2013
Reklamlar
3:01 Php Dersleri

While Döngüsünün Kullanımı

Kategori: Php Dersleri | 02.05.2013
Javascript

Javascript İle Sağ Tuş Yasaklama İşlemi

Kategori: Javascript | 14.09.2013
11:07 Html Dersleri

Htmlde Tablo Oluşturma, Tablo Yapısı

Kategori: Html Dersleri | 03.05.2013

Hadi Sende Yorum Yap!

Yorum Gönderilmiştir. Onaylandıktan Sonra Mesajınız Yayınlanacaktır.